Jakub Kołodziejczak
Mgła 2: Najmroczniejszy loch
Typ punktu programu: Chamber larp
Czas trwania:
Ilość graczy: 10 | Ilość ról żeńskich: | Ilość ról męskich: | Ilość ról unisex: 10
Blok: | Miejsce: Grillbar (S3) | Dzień: Sobota | Godzina: 10:00

Opis

WSTĘP FABULARNY
Szanowne damy! Szlachetni panowie! Wysłuchajcie opowieści o bohaterach Królestwa! Widzę po waszych minach, że nie raz słyszeliście historię o dzielnych śmiałkach, których imion nigdy nie zapomnimy. Pół wieku temu, zjawili się w chwili największej trwogi i dzięki swym umiejętnością, odwadze oraz poświęceniu pokonali Nur'zhela - księcia demonów, kończąc mroczne czasy jego terroru. Jednak ta opowieść nie będzie opiewać ich doniosłych czynów. Ta historia dotyczy zła, które zalęgło się w sercu Królestwa niedawno. Każdy z was wie o katakumbach pod ruinami zamku w nawiedzonym lesie, gdzie zalęgł się kolejny przerażający demon. W ciągu ostatnich miesięcy, wyruszyło tam tuzin drużyn odważnych poszukiwaczy przygód. Żadna z nich nie wróciła… Moja opowieść dotyczy nowych bohaterów, którzy odważyli się tam zejść, aby zniszczyć tego plugawego demona. Chcecie wiedzieć kim są? Chcecie wiedzieć, kto odważył się wejść do najmroczniejszego lochu?

OPIS SETTINGU
Gracze wcielają się w bohaterów rodem z gier fabularnych D&D, którzy zeszli do lochu, w którym zamieszkał zły demon. Ich celem będzie pokonanie zła i powrót w chwale.
Tak jak w larpie z 2021 "Mgła" każdy z Graczy będzie miał opaskę na oczach, choć "Mgła 2" jest zupełnie innym larpem, w innych realiach - tylko w nie wielkim stopniu będzie przypominać grę komputerową o tym samym tytule.
"Nic-nie-widzenie" będzie imitować błądzenie w podziemnych korytarzach pełnych mrocznej mocy.

DLA KOGO JEST LARP?
Nie wiem. Ja bym się bał wziąć udział w tym larpie, więc dobrze, że bedę go tylko prowadzić.
Aha, jeszcze jedno. Nie trzeba mieć żadnego specjalnego stroju, więc jeśli lubisz fantasy, a nie masz w co sie ubrać - ten larp jest dla ciebie.

SPIS POSTACI
1. paladyn, 2. kleryk, 3. łowca, 4. mag, 5. bard, 6. druid, 7. wojownik, 8. łotr, 9. czarownik, 10. kleryk.
Wiecej opisów juz wkrótce.

MECHANIKA
Ze względu na "nic-nie-widzenie" nie będzie żadnych interakcji fizycznych. Nie chcę, żeby Gracze zrobili sobie krzywdę. Pozostaje nam stare dobre kminienie i odkrywanie wielopoziomowych tajemnic.