Piotr "Piotrek" Budzisz
Tajemnice Blackwater Mansion
Typ punktu programu: Chamber larp
Czas trwania:
Ilość graczy: 9 | Ilość ról żeńskich: 4 | Ilość ról męskich: 5 | Ilość ról unisex: 0
Blok: | Miejsce: Kominek (S2) | Dzień: Niedziela | Godzina: 12:00
Adres www: bb3c.pl/larp/tajemnice-blackwater-mansion/

Opis

Upalny sierpień 1932 roku.
Posiadłość Blackwater na wyspie Osea, wschodnie wybrzeże Anglii.

Typowa posiadłość z epoki. W niej zgromadzone towarzystwo, które także niespecjalnie odstaje od standardów panujących ówcześnie na salonach – ot, kilka osób, krewnych i znajomych właściciela, którzy przybyli by dotrzymać mu towarzystwa w to upalne lato. Jak inni ludzie swej klasy, powinni bawić się, odpoczywać, relaksować. Popijac dżin z tonikiem, przegryzać ciasteczka do herbaty.

Pod powierzchnią gestów sporo się skrywa. Sekrety, więzi, żale… Wszystko to, co ludzkie, a co w końcu zawsze wychodzi na jaw.
I czasem prowadzi do potwornych konsekwencji.

Chłodny sierpniowy wieczór roku 1932.
Wyspa Osea.

Dziewięcioro ludzi stoi w jednym z pięknych pokoi posiadłości i spogląda na martwe ciało swego gospodarza.

Tajemnice Blackwater Mansion to larp detektywistyczny. Każdej postaci zależy na rozwikłaniu zagadki… Lub przynajmniej na przekonaniu innych do swojej wersji wydarzeń.

Oprócz czystej logiki rządzącej ciągiem wydarzeń olbrzymie znaczenie mają motywacje każdej z postaci. Dobrze, aby były raczej widoczne, niż absolutnie skryte. Któż bowiem jest w stanie w takiej sytuacji zachować całkowicie zimną krew?

Przed grą warto przypomnieć sobie którąś z powieści (lub filmową adaptację) Agathy Christie z Herculesem Poirot. Prosimy też o przygotowanie garderoby w klimacie lat trzydziestych, adekwatnych do odgrywanej postaci.