Łukasz "Hans" Smurzyński
Wampir Maskarada: Pierwsza Noc Bez Gustawa
Typ punktu programu: Chamber larp
Czas trwania:
Ilość graczy: 14 | Ilość ról żeńskich: 2 | Ilość ról męskich: 1 | Ilość ról unisex: 11
Blok: | Miejsce: Kamienna podłoga (S4) | Dzień: Sobota | Godzina: 20:00

Opis

Autorami larpa są:
Mateusz "Użytkownik" Beger
Łukasz "Hans" Smurzyński
Maciej "Ciepły" Warmbier

Zawsze kiedy umierał Król czy ważny szlachcic zbierały się całe tabuny żałobników, którzy pod pozorem oddania czci zmarłemu chcieli wyszarpać jak najwięcej, nawet biżuterię, z którą martwy miał być pochowany. O losie jego dziedzictwa najczęściej stanowiła pozostawiona ostatnia wola lub życzenie nowego władcy. Czasy się zmieniły, ale ludzie, a szczególnie wampiry nie zmieniły choćby odrobinę.

 

Wczoraj w nocy odszedł Gustaw Lasota, potężny Tremere, jedna z najważniejszych osobistości nieumarłego Gdańska oraz Nestor dzielnicy Oliwy. Przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana, znaleziono wyłącznie jego prochy. Dzisiejsze spotkanie w domu Gustawa w zamyśle miało stanowić pożegnanie z żyjącym tu od stuleci wampirem, zamiast tego goście wyłącznie starają się ugrać jak najwięcej dla siebie i położyć ręce na domenie. Nawet powód śmierci Gustawa zostaje zepchnięty na daleki plan. Rozpoczyna się rywalizacja o względy, przetasowanie sojuszy oraz Gra o Oliwę.

Wampir Maskarada to świat będący odbiciem naszego. Jest wręcz identyczny z kilkoma różnicami, ludzie oraz wszystkie inne istoty częściej poddają się swoim mrocznym stronom oraz świat zapełniony jest Wampirami, Magami, Wilkołaki czy Upiorami, z których wszyscy starają się zachować istnienie świata nadnaturalnego w tajemnicy. U wampirów ma dopomóc w tym Maskarada, zbiór pięciu zasad, które są podstawą feudalnego systemu klasowego opartego na krwi.

 

Gdańsk jest specyficzną domeną. Przed stu laty dwie wojny oraz wielokrotne zmienianie stron zmieniło miasto nie do poznania. Wielu nieumarłych uciekło lub zaginęło, los wielu pozostaje do dzisiaj nieznany. Wśród nich zniknął ówczesny książę Miomir, który rządził miastem od ponad tysiąca lat. Nowym Księciem została relatywnie młoda wampirzyca, która musi lawirować między obowiązkami i wpływami kilku potężnych wampirów, do których należał Gustaw. Ze względu na to Gdańsk posiada kilka specyficznych tradycji: Wampiry spisują testamenty, które pomagają podzielić ich dobra po ich śmierci lub odejściu z domeny, co zdarzało się często w przeszłości. Dodatkowo Gdańsk posiada bardzo mało starych wampirów co jest okazją, żeby każdy ambitny neonata mógł spróbować odgrywać ważną rolę w lokalnej polityce.

 

Piktogramy