Jakub "Korzy" Korzycki
Krzysztofa Korzycka
W Roli Boga (2gi run - poniedziałek)
Typ punktu programu: Chamber larp
Czas trwania:
Ilość graczy: 9 | Ilość ról żeńskich: 2 | Ilość ról męskich: 3 | Ilość ról unisex: 4
Blok: | Miejsce: Sala | Dzień: Poniedziałek | Godzina: 20:00

Opis

Iskra. Promień światła w ciemności. Nieśmiały skurcz serca. Życie. Odwieczna tajemnica.

 

Kto z nas może decydować o życiu i śmierci? Kto ma prawo stawiać jedno życie ponad inne? Kto z czystym sumieniem może zaprzepaścić czyjeś nadzieje o jeszcze choćby jednym dniu życia, niczym okrutny szaleniec bawiący się dźwignią przy docierającym do zwrotnicy wagoniku?

Kto może być jak Bóg?

 

W Szpitalu św. Patryka w Nowym Jorku na korytarzach rozbrzmiewa z radiowęzła skoczna irlandzka muzyka. Święto patrona szpitala to szczególny dzień dla pacjentów i personelu. Czas radości i nadziei, szansa na oderwanie się od nieraz nieciekawej i trudnej rzeczywistości. Lecz wszyscy w głębi duszy wiedzą, że dla niektórych będzie to ostatni Św. Patryk w życiu.

 

Zapraszamy na larpa, w którym zadamy sobie pytania o wartość ludzkiego życia i o to, co jest w nim tak naprawdę najważniejsze. “W Roli Boga” to narratywistyczny chamber larp na podstawie dramatu Marka St. Germaina “The God Committee”, zekranizowanego jako Teatr Telewizji (“W Roli Boga”, 2010) w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego. Gracze wcielą się w członków Międzyoddziałowej Komisji Transplantologii, obradującej tego dnia nad losem pacjentów czekających na przeszczep serca.

 

Przygotowaliśmy 7 ról członków komisji oraz dwie role NPCów, którzy wraz z nami będą współtworzyć rozgrywkę.

 

To norma, że serce jest jedno, a pacjentów wielu. Kto je otrzyma, a kto będzie musiał na swoją szansę na przeżycie jeszcze poczekać? Komu jesteśmy gotowi dać drugie życie, a komu je odebrać? I co to mówi o nas samych?