Łukasz "Hans" Smurzyński
Super Po Pracy

Czas trwania:
Ilość graczy: 14 | Ilość ról żeńskich: 4 | Ilość ról męskich: 6 | Ilość ról unisex: 4
Adres www: www.facebook.com/events/3916839995105421?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22create_dialog%22%7D%2C%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%7D%2C%

Opis

Akcja larpa “Super po Pracy” rozgrywa się w świecie pełnym superbohaterów. Jest to świat wzorowany na komiksach marvela czy dc, ale zdecydowanie bliżej mu do komiksowych, aniżeli filmowych historii. Tutejszy świat jest całkowicie zmyślony, pełen jest przeróżnych herosów, antagonistów, towarzyszy i przygód, ataki super przestępców są tylko odrobinę rzadsze niż kradzieże czy napady, herosi są dosłownie ikonami kultury, mody, merchandisingu, ale są też siłą od której bezpośrednio zależy życie większości populacji, ich życia są pełne przygód, walk, rywalizacji, zdrad, romansów, ale ponieważ są nadludźmi skala tych wydarzeń jest odpowiednio większa, a poza tym pojawia się kilka nowych: zmartwychwstania, ewolucje, zamiany w kamień, podróże czasoprzestrzenne czy do równoległych wymiarów nie są rzeczami, aż tak niecodziennymi.

 

Nie tak dawno temu w świecie naszych herosów doszło do ważnego wydarzenia, zostali oni najechani przez obcą rasę Zulan, którzy chcieli podbić całą planetę, okraść ją z zasobów naturalnych, a z rasy ludzkiej uczynić niewolników. Konflikt trwał kilka miesięcy i był najkrawszym i najtrudniejszym wydarzeniem, z którym zmierzyli się Strażnicy. Strażnicy to elitarna drużyna, Liga Sprawiedliwych albo Avengers tego świata. Część z nich zginęła w czasie konfliktu, w pierwszych dniach armia Zulan zanihilowała młodzieżową drużynę Better Tomorrow, której członkowie byli blisko ze strażnikami, a każdy członek drużyny zmienił się choć odrobinę po całym konflikcie. Na szczęście mamy go już za sobą, a świat wrócił do swojej względnej normalności.

 

Strażnicy to jednak wyłącznie ludzie, którzy muszą jakoś odreagować ostatnie wydarzenie, opłakać straconych, wyładować gniew lub zwyczajnie zapomnieć o ostatnich tygodniach. Hipotetycznym wybawieniem ma być doroczny grill organizowany z okazji jubileuszu rozpoczęcia działalności bohaterskiej najstarszego członka drużyny i jedynego żywego jej założyciela - Immortala. Będzie to pierwsze cywilne spotkanie od… bardzo dawna. Przed całym wydarzeniem byli jedną, wielką rodziną, czy nadal mogą nią być? Czy zwykły grill okaże się początkiem rozpadu zespołu, a może pierwszym krokiem w kierunku jego przyszłości.

 

Grill tradycyjnie odbędzie się na jednym z pól campingowych w okolicach New Yersey, wyspy na której to ponoć na świat przybył sam Immortal, impreza odbywa się w zacisznym miejscu, ale już działkę obok biesiadują zwykli ludzie, nadużywanie mocy czy samo wdzianie super bohaterskiego kostiumu jest nie tylko ryzykowne, ale zwyczajnie nie kulturalne względem tych z nas, którzy starają się dbać o swoją sekretną tożsamość. 

 

Larp inspirowany jest w dużej mierze komiksami o X-men, Avengers, Lidze Sprawiedliwych, Invincible, The Boys i The Umbrella Academy. Swoim klimatem ma być bezpardonowy, zanurzać nos w największych komiksowych absurdach i kliszach i wrzucić to w tematykę karkóweczki i barbeque. Larp mimo kilku poważniejszych wątków jest w dużej mierze pozbawiony głównej linii fabularnej, questów i poważniejszych tematów, dla graczy, jak i dla ich postaci ma być tym samym: grillowym spotkaniem, na którym będą mogli odetchnąć, miło porozmawiać ze swoimi najbliższymi i zjeść słynny befsztyk Mr. Americi.

Piktogramy