Michał "Athan" Leoniec
W Głębi Lasu

Czas trwania:
Ilość graczy: 11 | Ilość ról żeńskich: 5 | Ilość ról męskich: 5 | Ilość ról unisex: 1

Opis

Larp rozpocznie się 18:30 w niedzielę. Zaczniemy od warsztatów.

 

Design doc:

https://www.dropbox.com/s/y7ndurlsrutwc7z/W%20g%C5%82%C4%99bi%20lasu%20-%20design%20doc.pdf?dl=0

 

Opis fabularny:

W pewnej małej, nadmorskiej mieścinie odbywa się coroczny festyn. Zawitali na niego czarodzieje, bardowie, cyrkowcy, a także mnóstwo gości z całego wybrzeża. Ludzie, elfy, krasnoludy, gnomy, a ponoć nawet i paru przedstawicieli co rzadszych ras. Biesiadom i swawolom nie było końca, acz teraz masz na głowie poważne zmartwienie.

Budząc się rankiem oczekiwałeś lub oczekiwałaś różnych rzeczy – bólu głowy, pięknych niewiast bądź mężczyzn u boku, sakwy wypełnionej złotem po udanym kontrakcie, albo krwi Twojego wroga na nożu. Niestety rzeczywistość okazała się dużo mniej przyjemna.

Znajdujesz się w głębi nieznanego Ci lasu, a wokół siebie dostrzegasz niemal tuzin budzących się ze snu, zaskoczonych osób. Nie masz pojęcia jak tu trafiliście, ale jedno jest pewne – nagle czujesz ogromną tęsknotę za domem.

 

Opis larpa:

"W Głębi Lasu" jest larpem terenowym odsadzonym w klasycznym uniwersum fantasycznym. Akcja dzieje się w głębi lasu, w którym zostały uwięzione postacie graczy. Jest nastawiony na relacje, ciężkie wybory oraz współpracę między ludźmi, którzy chętnie wbiliby sobie nawzajem nóż w plecy.

Larp ma pewne elementy blackboxowe oraz escape-roomowe, ale nie traktujcie ich jako sedna gry. Skupcie się na dramatyzmie, relacjach, rozterkach moralnych, zgłębianiu fabuły oraz współtworzeniu gry dla siebie i innych.

Postacie graczy dysponują pewnymi zdolnościami, przewidziana jest też mechanika walki. Śmierć postaci nie musi oznaczać końca udziału w larpie, ale zabójstwo powinno być ostatecznością. Przed grą odbędą się warsztaty wprowadzające w realia świata oraz tłumaczące mechanikę.

Udział w larpie wymaga posiadania stroju w klimacie fantasy, adekwatnego do wybranej postaci i jej rasy.

Inspiracje wszelakie: Dungeons&Dragons, Vox Machina, Darkest Dungeon, Black Mirror

Inspiracje larpowe: Mgła (Jakub Kołodziejczak)